Lola Lik - Daily Cappuccino - Lifestyle Blog

Recreëren in de voormalige Bijlmerbajes

Recreëren in de bajes? Klinkt nogal als een paradox, maar het is zeker de waarheid. Want op 20 januari opent in het voormalige hoofdgebouw van de Amsterdamse Bijlmerbajes “Lola Lik”. Een grote creatieve broedplaats (9000 m2!) dat een initiatief is in opdracht van de Gemeente Amsterdam en in samenwerking met het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers). Uitgevoerd door LOLA, wat weer staat voor de stichting Leegstand Oplossers Amsterdam.

In het gebouw komt onder andere een publiek binnenplein met een restaurant, een pop-up bioscoop, muziekstudio’s en ateliers/werkplekkern. Daarnaast zullen er in de twee hoge torens van de lik (Bargoens woord voor gevangenis, maar wat ook staat de mogelijkheid een nieuwe invulling te geven aan een plek met bijvoorbeeld een ‘lik’ verf)  ongeveer 1000 asielzoekers worden opgevangen.

Bedoeling is dat Lola Lik een plek wordt waar verbroedering plaats vindt en waar mensen kunnen samenwerken aan mooie plannen. En daarnaast moet het ook een plek worden om mensen te helpen bij het vinden van werk en bij het participeren in de Amsterdamse samenleving.

Wij zijn nu al fan van dit fijne initiatief!

Lola Lik - Daily Cappuccino - Lifestyle Blog

Lees ook:  How to: je hoofd leeg maken door pen op papier te zetten
Categories Design Food

Imke Walenberg (1985) is an all-round content entrepreneur, creating, developing and performing online concepts in the field of art, travel & lifestyle. Always looking for interesting collaborations between creative people and brands. She is also editor-in-chief of Stijlmeisje.com, an experienced speaker in the field of online presence and proud mother of two little girls.

0 comments on “Recreëren in de voormalige Bijlmerbajes

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *